Jak prawidłowo zadbać o sierść psa?

Zdrowie psa to odzwierciedlenie stanu sierści

Wielu właścicieli zadaje sobie pytanie jak dbać o sierść psa? Na pewno musimy wychodzić z założenia, że zdrowie psa jest jak najbardziej odzwierciedleniem stanu jego sierści. Błyszcząca oraz gęsta sierść oznacza siłę oraz zdrowie. Oczywiście bardzo dużą rolę odgrywa także karma oraz witaminy, które są spożywane przez pieska. Niesamowicie ważna jest także pielęgnacja sierści. Odpowiadając sobie na pytanie jak dbać o sierść psa musimy mieć świadomość, że każda z ras ma zupełnie inne wymagania. Jeśli się zdecydujemy na wykąpanie psa oraz zastosowanie szamponu, to zawsze powinien być on wybrany pod konkretny typ sierści oraz także do stanu skóry. Chodzi o to czy jest sucha czy też ma pasożyty.

Żadna pielęgnacja pieskom nie przeszkadza oraz nie zaszkodzi. Wiadomo, że niektóre pieski kąpania wręcz nie znoszą, a do wanny z trudem można je zagonić. Powinniśmy w związku z tym szanować naturę psa. Nie przekonamy go siłą. Raczej powinniśmy spróbować pokazać mu, że w wodzie zupełnie nic mu nie grozi. Małe kroki są po prost niezbędne, aby móc pozbawić psa strachu oraz stresu. Pochwały oraz nagrody są mile widziane.

Na pewno pielęgnacja psów z krótką sierścią jest o wiele mniej wymagające. Dlatego właśnie rasę psa wybrać można także według wymagać o bezpośrednią higienę sierści. Z psami o kręconej oraz długiej sierści będziemy mieli o wiele więcej pracy. Należy zwrócić uwagę na czesanie. Czynność tą ułatwią nam szczotki specjalne jak i także produkty, które ułatwiają rozczesywanie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*